Prelegenci XpertsPM

Poznaj wszyskich prelegentów XpertsPM. Tylko u nas masz możliwość poznania tak wyjątkowego grona ekspertów, z tak szerokich dziedzin. Bądź na bierząco, aby nie ominęły Cię wyjątkowe spotkania z wyjątkowymi specjalistami.

Agenda
Xperts
 • Lead Digital Analyst
  12 lat doświadczenia
  12 lat doświadczenia w firmach międzynarodowych. Od 9 lat zajmuje się analizą biznesową. Posiada międzynarodowy certyfikat CCBA® z obszaru analizy biznesowej wydawany przez International Institute of Business Analysis (IIBA). Nieustannie śledzi najnowsze trendy z zakresu analizy biznesowej i dziedzin pokrewnych. Chętnie dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem uczestnicząc w programach wspierających ludzi zainteresowanych rozpoczęciem pracy w obszarze analizy biznesowej.
 • Senior Engineer, Tech Lead
  7 lat doświadczenia
  Programuje od 12 roku życia, wielki pasjonat architektury rozproszonej oraz zaanasowanych paradygmatów programowania obiektowego. Na codzień pracuje jako tech lead / senior software engineer. Mentor wielu warsztatów programownia. W wolnej chwili lubi uczyć się nowych technologii, budować roboty i drażnić się ze swoim mopsem.
 • Automation Test Manager
  12 lat doświadczenia
  Specjalista oraz konsultant z zakresu wytwarzania oraz testowania oprogramowania. Na co dzień manager testerów automatycznych jak i eksploracyjnych. Posiada doświadczenie w testach wydajnościowych, testowaniu algorytmów, automatyzacji testów API oraz aplikacji WEB na różnych poziomach testów. Trener szkoleń z zakresu testowania oprogramowania i testów automatycznych. W swojej codziennej pracy zajmuje się nie tylko tworzeniem testów automatycznych, ale również projektowaniem całych procesów testowych dla projektów uwzględniających automatyzację. Posiada doświadczenie projektach z obszaru oprogramowania prawniczego, odzyskiwania danych, gier hazardowych oraz finansów. Był odpowiedzialny za jakość i testowanie systemu do wykrywania oszustów w rozgrywkach pokera.
 • UXUI Expert, Coach, Founder of AkademiaUXUI
  23 lata doświadczenia
  Od ponad 23 lat zajmuje się designem. Początkowo jako Art Designer pracując w Krakowskim Studiu Filmów Animowanych, następnie Koncept Visual Designer w agencjach reklamowych, gdzie po kilku latach pełnił rolę Art Directora. Odnosił wówczas wymierne sukcesy, pracując bezpośrednio dla najbardziej rozpoznawalnych brandów. Od zawsze starał się zrozumieć odbiorców dlatego chęć projektowania najlepszych rozwiązań dla użytkownika zdominowała całkowicie jego pracę. Laureat nagrody Diament Forbesa za najlepszą sprzedażową stronę, którą zaprojektował dla Royal Canin. Aktualnie, doskonale znając również technologię, pracuje jako konsultant UXUI Designer, dla banku HSBC oraz American Express (Amex GBT Group), jednocześnie rozwija własną AkademięUXUI, poświęconą projektowaniu zoptymalizowanym.
 • Product Owner
  12 lat doświadczenia
  Całe swoje zawodowe życie dzielę na dwie części: pomiędzy biznes oraz świat informatyki. Od zawsze, bo przeszło 12 lat w szeroko pojętej turystyce - biurach podróży, hotelach czy projektach dla linii lotniczych. Studiowałem Zarządzanie w Turystyce na UJ, swoją wiedzę od początku popierałem praktyką. Przez 7 lat pracowałem w hotelach, gdzie zajmowałem się sprzedażą oraz rezerwacjami hotelowymi. Nudne? Nie, gdy ma się w sumie 380 pokoi w trzy- i cztero- gwiazdkowych hotelach sieciowych. Później przyszedł czas na revenue managment, zarządzanie przychodami, budżetowanie oraz opiekę nad sprzedażą przez internet - trudny temat e-commerce dla hoteli. Kolejnym krokiem, możliwym dzięki ukończeniu studiów informatycznych na AGH, było i jest dla mnie doskonalenie się we wdrażaniu oprogramowania dla turystyki. Zajmowałem się implementacją oraz analizą biznesową dla systemów lojalnościowych branży paliwowej i lotnictwa, m.in.dla: British Airways, Iberia, Utair, Air Berlin czy szwedzkiego SAS. Obecnie pracuje dla Sabre Polska jako Technical Product Manager i odpowiadam za backlog aplikacji oraz analizę wymagań dla American Express - Global Business Travel. Lubie pracować nad rozwojem - zarówno swoim (m.in uzyskałem certyfikat Product Owner i ukończyłem kurs Google Developer Chalange Sholarship), jak i innych - prowadząc zajęcia akademickie.
 • Senior Frontend Developer
  10 lat doświadczenia
  Naukę programowania rozpoczął jeszcze w szkole średniej. Pracował dla agencji, korporacji i znanych marek na rynkach szwedzkim i niemieckim. Na codzień pracownik etatowy, freelancer i właściciel małego studia. W wolnych chwilach zajmuje się designem, UX i accessibility. W swojej pracy łączy frontendowe doświadczenie, wykształcenie managerskie oraz pasję do grafiki i designu. Zwolennik wdrażania i rozwoju accessibility. Geek. Minimalista.
 • Senior Digital Designer
  20 lat doświadczenia
  Zamiłowanie do sztuki ujawniło się u mnie już od najmłodszych lat, kiedy to zacząłem łączyć plamy barwne przy pomocy wszystkiego co pozostawiło ślady… potem kredki, pisaki i farby. W miarę upływu czasu mój warsztat rozkwitał. Jako młody twórca wybrałem Państwowe Szkoły Sztuk Plastycznych jako miejsce dalszej edukacji. Tutaj zainteresowałem się formami użytkowymi. Kolejnym krokiem było wejście w świat sztuki cyfrowej, gdzie narzędziem stał się komputer. Studia ekonomiczne pozwoliły mi na połączenie artystycznych aspektów wizualnych z twardymi prawami rynku i wymaganiami marketingowymi. Dzięki umiejętności pracy z ludźmi potrafię dzielić się tą wiedzą i doświadczeniem z zakresu użyteczności i funkcjonalności projektów w połączeniu z ich warstwą wizualną.
 • CEO, partner, Co-Founder
  20 lat doświadczenia
  Mateusz Tułecki - człowiek-Orkiestra. CEO, pomysłodawca i organizator kultowej konferencji Internet Beta, Partner w Beesfund.com , Co-founder w Sellizer. Socjolog zafascynowany nowymi technologiami i ich wpływem na wszystkie dziedziny a także wykładowca, trener, doradca i ewangelista. Za swoją działalność otrzymał tytuł Człowieka Roku Polskiego Internetu oraz statuetkę Lwa Podkarpacia.
 • Chief Marketing Officer
  15 lat doświadczenia
  Brand and PR director. Od 2008 r. zaangażowany w rozwój marki SMSAPI. Prelegent wielu konferencji i spotkań branżowych, współautor licznych artykułów oraz książki „E-marketing. Współczesne trendy. Pakiet startowy”. Prawdopodobnie żadne narzędzia marketingowe i komunikacyjne nie są mu obce! Zwolennik mierzenia efektywności prowadzonych działań promocyjnych i wizerunkowych.
 • Dyrektor Inwestycyjny
  20 lat doświadczenia
  Od lat związany z projektowaniem nowoczesnych produktów i usług. Pracował m.in w projektach sieci Wyższych Szkół Bankowych, Beyond.pl czy e24cloud – pierwszej polskiej chmury obliczeniowej. Wieloletni praktyk metod NPD (service design, design thinking, SIT). W YouNick Mint skupia się na nowych polach biznesowych; ze szczególną uwagą przygląda się innowacjom w obszarze Industry 4.0.
 • CEO
  6 lat doświadczenia
  Adam Weber - Z wykształcenia muzyk orkiestrowy, z zawodu i zamiłowania - przedsiębiorca. Jako profesjonalny muzyk podróżował po całym świecie współpracując z najlepszymi europejskimi orkiestrami i światowej sławy solistami oraz dyrygentami. To doświadczenie okazało się bezcenne w biznesie. Pomelody jest startupem edtechowym, który w 2018 roku został nagrodzony prestiżowym grantem dla najbardziej innowacyjnych firm z UE, ma na swoim koncie zakończone sukcesem kampanie crowdfundingowe na Kickstarterze i wspieram.to, a pierwsze finansowanie na etapie pomysłu udało się pozyskać w kilka dni. Adam posiada doświadczenie w rozmowach z kilkudziesięcioma funduszami inwestycyjnymi z polski i zagranicy, udane i nieudane inwestycje. W Awake pracuje ze startupami jak i korporacjami takimi jak Brainly, x-kom, PackHelp. Jako właściciel startupu kieruje się maksymą - Startup to firma i musi jak najszybciej na siebie zarabiać, a pieniądze liczą się wtedy kiedy są na koncie.
 • Co-Founder, Dyrektor marketingu
  10 lat doświadczenia
  Najmłodszy uczestnik europejskiej listy Forbes 30 Under 30. Doświadczenie i wiedzę zdobywał realizując projekty marketingowe w firmie konsultingowej oraz tworząc strony internetowe po godzinach. Na co dzień zajmuje się zarządzaniem działem marketingu w jednym z najszybciej rosnących polskich startupów.
 • CEO
  12 lat doświadczenia
  Zakochany w Internecie i nowych technologiach. Przeszedł ścieżki od telemarketera, przez marketera i handlowca, do szefa sprzedaży i CEO. Odpowiadał za tworzenie i budowę ponad 10 biznesów. Pracował dla ponad 200 marek, m.in. HTC, NB, 4F. W 2017 odpuścił wszystkie biznesy i 100% zawodowego czasu poświęca Sellizerowi – narzędziu do automatyzacji i analityki sprzedaży
 • Adwokat
  10 lat doświadczenia
  Adwokat, specjalista z zakresu prawa spółek i prawa gospodarczego. Od 10 lata wspólnik w Kancelarii Adwokackiej Proniewski Przybyłka. W Kancelarii jest m.in. odpowiedzialny za obsługę projektów ko-inwestycji pomysłodawców z inwestorami. Jest jednocześnie założycielem i doradcą prawnym Aktywatora Innowacji - akceleratora przemysłowego z misją wspierania przedsiębiorców i wynalazców, w szczególności rozwijających projekty przyjazne środowisku i mające wpływ na poprawę jakości życia człowieka.
 • Prodziekan ds. kształcenia
  12 lat doświadczenia
  Nauczyciel akademicki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie prowadzi badania związane z modelowaniem procesów biznesowych. Jako prodziekan ds. Kształcenia wprowadza nowe kierunki i specjalności studiów, a także stara się, by w programie studiów nie zabrakło przedmiotów związanych z aktualnymi trendami technologicznymi.
 • CMO
  10 lat doświadczenia
  Przygodę z branżą zaczynał w dziale promocji kultowego Gadu-Gadu, biznesowo rozwinął się w Sotrenderze, gdzie przez 6 lat skupiał się na dostarczaniu najlepszych rozwiązań do analiz działań marketingowych w mediach społecznościowych. Od półtora roku w Synerise dba o marketing organizacji specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania do automatyzacji i optymalizacji procesów biznesowych, bazującego na Big Data i algorytmach sztucznej inteligencji (AI).
 • 20 lat doświadczenia
  Współpracował z ponad 300 małymi i średnimi spółkami w ramach mojej spółki doradczej www.alpha-capital.pl. Jest współzałożycielem fundacji Everest, która organizuje co roku www.biegfirmowy.pl. Dodatkowo jest założycielem, udziałowcem, inwestorem w następujących przedsięwzięciach: Testuj.pl, TestArmy.com, CyberForces.com – grupa zajmująca się tematyką QA i cyberbezpieczeństwem. Kodilla.com – pierwsza w Polsce firma realizująca w pełni zdalne boot campy uczące ludzi jak zdobyć nowy zawód „programista”, dzisiaj największy podmiot w Polsce realizujący zdalne boot campy. ExplainEverything.com – jedna z najbardziej popularnych aplikacji w edukacji z ponad 3 milionami płatnych użytkowników na całym świecie, Survicate.com – platforma w modelu SaaS do szybkiego zbierania feedbacku od użytkowników z ponad 400 klientami. Wielokrotnie był zapraszany jako prelegent konferencji, wykładowca studiów podyplomowych, doradca przy funduszach Venture Capital.
 • CEO
  15 lat doświadczenia
  Współtwórca inteligentnego asystenta dla działów sprzedaży o imieniu Edward. Organizator spotkań z cyklu A.I. meetup dla fanów sztucznej inteligencji. W branży internetowej działa od 2000 roku, m.in. jako założyciel i dyrektor zarządzający jednego z największych software house’ów.
 • CVO, Strateg i Analityk
  10 lat doświadczenia
  Doświadczony analityk, strateg i szkoleniowiec. Pomaga firmom rozwiązywać problemy z analityką internetową i optymalizacją konwersji. Pasjonat wizualizacji danych. Uwielbia opowiadać prostym językiem o złożonych zagadnieniach. Za swoich zawodowych przyjaciół uważa Google Analytics i Google Data Studio.
 • Przedsiębiorca, szkoleniowiec
  10 lat doświadczenia
  Przedsiębiorca, mówca motywacyjny i szkoleniowiec, certyfikowany trener Kaizen. W social media promuje praktyki zwiększania efektywności małymi krokami Kaizen - jej działania śledzi ponad 60 tysięcy osób. Energetyczna, pewna siebie i zaangażowana.
 • Dyrektor
  10 lat doświadczenia
  Dyrektor Startup Grind Kraków. Specjalista ds. ekonomii i innowacji z długoletnim doświadczeniem w Polsce i za granicą. Założycielka startupów, aktywnie wspierająca rozwój innowacji technologicznych.
 • Head of Engineering
  15 lat doświadczenia
  Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami tworzącymi oprogramowanie. Pracował w startupach i dużych korporacjach. W rolach od programisty, kierownika projektu, menadżera ds. innowacji, dyrektora ds. rozwoju oprogramowania oraz CTO. Jego osobistym mottem jest ułatwianie życia innym.
 • CEO
  16 lat doświadczenia
  Studiował Elektronikę i Telekomunikację na Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Następnie zrobił doktorat z Informatyki na University of York. W 2017 uzyskał habilitację m.in. za ponad 100 prac naukowych, 2 patenty przyznane przez USPTO i 1 przez EPO oraz książkę \\\"Przetwarzanie mowy\\\". Jego zainteresowania obejmują automatyczne rozpoznawanie mowy, modelowanie języka naturalnego, rozpoznawanie mówców i symulację dźwięku przestrzennego. Brał udział w kilku krajowych i europejskich projektach badawczych. Jego działalność badawczo-rozwojowa zaowocowała kilkoma produktami.
 • Co-founder i CTO
  10 lat doświadczenia
  Co-founder i CTO Lekta.ai – platformy do tworzenia konwersacyjnych agentów opartych o sztuczną inteligencję. Ekspert i pasjonat zagadnień #AI w ujęciu zarówno teoretycznym jak i praktycznym. Związany z nowymi technologiami od ponad 10 lat, przyczynił się do sukcesu wiodących Polskich startupów (LiveChat i Estimote). Dzisiaj, wykorzystuje zdobyte tam doświadczenia, aby tworzyć najbardziej innowacyjne rozwiązania na rynku i z powodzeniem wdrażać je w największych firmach telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych i bankach w Polsce.
 • Co-founder
  10 lat doświadczenia
  Stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie automatyka i robotyka uzyskał z wyróżnieniem w 2008 r. Obecnie jest pracownikiem Katedry Automatyki i Robotyki na stanowisku adiunkta i członkiem Zespołu Systemów Dynamicznych i Teorii Sterowania. Inicjator utworzenia laboratorium pojazdów autonomicznych AGH-Delphi (obecnie AGH-Aptiv). Od 2014 sprawuje opiekę nad Koło Naukowe Integra. W ramach działalności koła prowadzone są prace badawcze oraz konstrukcyjne różnego typu robotów ze szczególnym uwzględnieniem robotów autonomicznych. Autor i współautor 3 monografii oraz ponad 30 prac naukowych. Rok temu razem z dwoma swoimi studentami założył start-up Are-robots w którym projektują i wykonują roboty autonomiczne.
 • Co-founder
  9 lat doświadczenia
  Współzałożyciel i VP Platform w Talent Alpha Inc. - firmy budującej Human Cloud dla talentu technologicznego w oparciu o synergię technologii, psychometrii i biznesu. Od 2010 roku buduje polskie firmy o zasięgu globalnym - jest współzałożycielem Codewise oraz Kontakt.io. Brał udział w budowie wielu produktów zarówno software\\\'owych jak i hardware\\\'owych. Jego pasją są szybowce, a także nowe technologie i szeroko pojęte \\\"sustainability\\\".
 • Country Manager Poland
  15 lat doświadczenia
  Country Manager Poland w Statista. Od 15 lat związany z branżą mediową i badawczą. Jedną z głównych specjalizacji firmy jest dostarczanie danych statystycznych i prognoz z dziedziny #AI, a także badanie wpływu jaki jej rozwój wywiera na globalną gospodarkę.
 • Independent Researcher
  10 lat doświadczenia
  Specjalizuje się w programowaniu oraz technologiach pochodnych. Jego pasją jest machine learning i deep learning. Boston Dynamics traktuje jako wzór, by założyć firmę i zrewolucjonizować codzienne życie za pomocą automatycznej uprawy pomidorów.